Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

26.04.2012

Suche powietrze w domu jest niewskazane, optymalny poziom wilgotności powietrza to 50-60 procent. Mimo, że wydaje nam się, że jest to całkiem dużo i łatwo osiągnąć taki próg, często jest dokładnie odwrotnie. Szczególnie w zimie, gdy nie możemy sobie pozwolić na wietrzenie mieszania z powodu dużych strat ciepła, a i ogrzewanie nieustannie osusza powietrze, jest to największy problem. Czy jednak można łatwo sobie z nim poradzić? Oczywiście, że tak. A pamiętać należy, że zbyt suche powietrze jest o wiele mniejszym problemem niż powietrze zbyt wilgotne.

Przede wszystkim zadbajmy o wymianę powietrza – nawet w zimie starajmy się choćby na chwilę otwierać okna, by zapewnić cyrkulację powietrza oraz wzrost wilgotności powietrza. Poza tym warto na przykład wieszać ręczniki czy mokre ubrania po praniu od razu na kaloryferze – w ten sposób do powietrza dostanie się sporo pary wodnej. Dobrze na wilgotność wpływają także rośliny. Pisaliśmy o tym dokładniej w jednym z artykułów. Zapraszamy do jego lektury.

Więcej w kategorii: Porady o instalacjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Zbyt suche powietrze w domu – co zrobić?

  1. kominek stwarza niezwykłą atmosferę w domu, jest tyle rodzajów kominków, że każdy może stylistycznie dopasować kominek do siebie

  2. Jeżeli zastosujemy odpowiednie filtry i system dezynfekcji wody deszczowej spokojnie możemy ją pić. Czytałam wiele komentarzy osób, które mało wiedzą w temacie oczyszczania wody i zwykle ich komentarze to, że taka woda nie jest zdatna do picia.
    Ja osobiście spokojnie spożywałabym taką wodę po zastosowaniu mikrofiltracji i chlorowaniu (dostępne są tabletki dzięki którym ten proces łatwo można zastosować). Wszelkie patogeny (wirusy, bakterie i protozoa) zostaną wtedy unieszkodliwione.

  3. Hej, wie ktoś jak z tymi zabezpieczeniami w Kruzerach do 7kW?