Jak dbać o kwitnące byliny?

27.04.2012

Szczególnie wysokie byliny w naszych ogrodach podczas okresu kwitnienia uginają się pod ciężarem kwiatów. Wygląda to niezbyt atrakcyjnie, ponieważ byliny niezależnie od tego jak wysokie urosły powinny mieć raczej zwartą formę.

Jak uchronić byliny przed rozkładaniem się pod ciężarem kwiatów?

Skutecznym sposobem jest wbicie czterech bambusowych palików o delikatnym, nierzucającym się w oczy kształcie i otoczenie byliny sznurkiem tak, by sznurek przebiegał przez wszystkie cztery paliki. Trzeba jednak uważać, by nie związać w ten sposób rośliny zbyt mocno, wtedy może się okazać, że rośliny będą rosły wolniej niż dotychczas.

W sprzedaży dostępne są również specjalne kratki, które zostają z czasem „wchłonięte” przez młode pędy roślin. Z czasem kratkę umieszczamy coraz wyżej. Tak zabezpieczona roślina rozwija się zgodnie z naszym zamysłem.

Oba pomysły są skuteczne, estetyczne i proste do wykonania. Warto z nich skorzystać i cieszyć się pięknem kwitnących bylin, a przy okazji także zwartą formą naszych roślin.

Więcej w kategorii: Porady o ogrodach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>