Orzech włoski a inne rośliny w ogrodzie

27.04.2012

Często mając w ogrodzie orzech włoski mamy problem w roślinami w jego sąsiedztwie – prędzej czy później zaczynają obumierać i ciężko znaleźć na to dobrą radę. Jedyną możliwą wydaje się tak naprawdę dokładne zbadanie przyczyny. Pozwoli to przygotować naszą linię obrony dla roślin rosnących w okolicy orzecha.

Wszystkiemu winne są liście rośliny, które zawierają w sobie związki chemiczne szkodliwe dla innych roślin rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie. Najlepiej więc jeśli liście opadające głównie w okresie jesiennym dokładnie zagrabimy i spalimy. Poza tym pamiętajmy o spulchnianiu gleby wokół orzecha. Nie wszystkiemu winne są jednak liście. Duży wpływ na sytuację ma również duża korona drzewa, która skutecznie ogranicza słońce. Musimy więc mieć świadomość, że nawet jeśli pozbędziemy się wszystkich liści, nie zawsze da to dobry efekt. Postarajmy się, by wokół drzewa rosły wyłącznie rośliny lubiące cień. Inaczej wszystkie nasze wysiłki pójdą na marne.

Więcej w kategorii: Porady o ogrodach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>