Prace w ogrodzie w marcu

27.04.2012

W marcu jak w garncu, chciałoby się powiedzieć, gdy spojrzymy na harmonogram prac w naszym ogrodzie. Z jednej strony to jeszcze zima, ale z drugiej – warto już powoli przygotowywać rośliny do wiosny – najważniejszego etapu wegetacji. Poza tym marzec często wita nas już wiosenną pogodą – pierwsze mocniejsze promienie słońca mocno już nas ogrzewają, aż chce się wyjść do ogrodu i trochę popracować. Na czym więc skupić swoją uwagę?

Przede wszystkim prace w ogrodzie zacznijmy od pościągania zabezpieczeń przed mrozem z drzew i krzewów, a jeśli ziemia już odmarzła i nie zanosi się na większe przymrozki, podlejmy ją obficie. Poza tym możemy zabrać się za formowanie żywopłotu – marzec jest do tego najlepszym okresem. Warto również zainteresować się trawnikiem. Dokładnie go zagrabić, a następnie rozsypać nawóz mineralny wieloskładnikowy. Marzec i wczesny kwiecień są miesiącami z dużą ilością opadów, dlatego na pewno nawóz szybko się rozpuści i da doskonały efekt wiosną.

Więcej w kategorii: Porady o ogrodach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>