Projektowanie ogrodu, jak dobierać krzewy?

26.04.2012

Rozpoczynając projektowanie ogrodu najłatwiej zacząć od dużych powierzchni i nie wdając się zbytnio w szczegóły zarysować w naszej wyobraźni, a później przelać na papier odpowiednie plany. Z jednej strony musimy wiedzieć, gdzie będzie trawnik, ale nie możemy zapominać o tym, że nie sam trawnik jest najważniejszy – ważniejsze są bowiem drzewa, krzewy i rośliny ozdobne.

Jeśli już wykonaliśmy pierwszy plan, warto zastanowić się, jak powinniśmy dobierać krzewy, gdyż to one rosną dużo szybciej od drzew i już po roku czy dwóch będą tworzyły pierwsze ozdoby naszego ogrodu (wspólnie z innymi roślinami ozdobnymi). Na drzewa będziemy musieli nieco jeszcze poczekać. Krzewy powinniśmy sadzić w mieszanych skupiskach – rośliny iglaste razem z liściastymi. Najłatwiej dobierać je pod względem wysokości (nawet planowanej). Mniejsze rośliny zawsze powinniśmy umieszczać najbliżej trawnika, natomiast większe – po bokach i z tyłu. Takie zestawienie będzie na pewno wyśmienicie wyglądało. Mimo tego, że z reguły będziemy musieli trochę poczekać, aż rabata przyjmie odpowiednie proporcje.

Więcej w kategorii: Porady o ogrodach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>