Cegła rozbiórkowa, jak ją wykorzystać?

24.04.2012

Często zdarza się, że gdzieś w zakamarkach naszego ogrodu zalega ułożona gdzieś na pryzmie cegła rozbiórkowa. Miała się do czegoś przydać, leży już kilka lat i nie mamy pomysłu na jej wykorzystanie.

Warto ułożyć z niej ścieżkę lub inną powierzchni w ogrodzie. Takie rozwiązanie ma jednak tyle zalet, co wad.

Wadą są na pewno właściwości cegły. Przede wszystkim jej zdolność pochłaniania wody. Podczas mrozów woda zgromadzona w cegle może powodować jej pękanie. Poza tym cegła porasta szybko mchem i pokrywa się zielonym nalotem.

Zaletą jest przede wszystkim jej wygląd oraz łatwość ułożenia. Cegła wygląda jakby była ułożona od zawsze, idealnie komponuje się z resztą ogrodu, nie rażąc przesadną nowością. Poza tym wystarczy wykopać 30 centymetrową warstwę ziemi, potem utwardzić grunt wysypując warstwę gruzu. Takie podłoże ugniatamy, przykrywamy warstwą żwiru i już możemy układać naszą cegłę. Po ułożeniu (naprawdę szybko, ze względu na małą dokładność) należy tylko wysypać trochę żwiru tak, by powchodził w szczeliny między cegłami, a następnie polać całość wodą.

Więcej w kategorii: Porady o ścianch i fundamentach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Oddychanie ścian z tapetą

  1. to prawda, potrafi zatrzymać wiele pieniędzy w naszym budżecie :) pod warunkiem, że wykonane przez profesjonalistów i materiałem wysokiej jakości, a na rynku niestety mnóstwo materiałów o jakości jakże wątpliwej! Chociaż ostatnio w wyboraku czytałem, że to ma się zmienić! a producenci np styropianu mają być zobowiązani do niezapowiedzianych kontroli. Aktualnie chyba niewiele firm ma certyfikaty jakościowe wystawiane przez ITB,
    w branży materiałów do ocieplenia to na pewno liderzy branży Rockwool i Termo Organika, ale to chyba na tyle.