Jaką farbę elewacyjną wybrać?

24.04.2012

Nie będziemy powtarzać setny chyba już raz na naszych łamach, że elewacja jest wizytówką domu i to na jej barkach spoczywa udźwignięcie całego ciężaru pierwszego wrażenia. To chyba już niepotrzebne, bo wszyscy nasi czytelnicy od dawna już o tym wiedzą. Nie wszyscy na pewno mają jednak świadomość, czym należy kierować się wybierając farbę elewacyjną. Mamy więc kilka pomocnych rad na ten temat.

Przede wszystkim należy sprawdzić z jakiego rodzaju materiału wykonany jest nasz tynk. Dla różnych rodzajów tynków, będą przeznaczone różne farby. Poza tym należy sprawdzić kolor, połysk i strukturę różnych produktów – czasami w obrębie jednego producenta dostępnych jest wiele rodzajów farb elewacyjnych. Warto więc trochę poświęcić czasu na wybór.

Poza tym przeczytajmy na opakowaniu instrukcję dotyczącą malowania – przede wszystkim zdolność krycia farby, a także konieczność używania dodatkowych podkładów czy gruntowania tynku. Pozwoli nam to trochę zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

Więcej w kategorii: Porady o ścianch i fundamentach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Oddychanie ścian z tapetą

  1. to prawda, potrafi zatrzymać wiele pieniędzy w naszym budżecie :) pod warunkiem, że wykonane przez profesjonalistów i materiałem wysokiej jakości, a na rynku niestety mnóstwo materiałów o jakości jakże wątpliwej! Chociaż ostatnio w wyboraku czytałem, że to ma się zmienić! a producenci np styropianu mają być zobowiązani do niezapowiedzianych kontroli. Aktualnie chyba niewiele firm ma certyfikaty jakościowe wystawiane przez ITB,
    w branży materiałów do ocieplenia to na pewno liderzy branży Rockwool i Termo Organika, ale to chyba na tyle.