Malowanie tynku – jak przygotować podłoże?

26.04.2012

Malowanie tynku jest najprostszym sposobem na odświeżenie elewacji domu. A elewacja, jak już nieraz wspominaliśmy na łamach, jest wizytówką domu, więc należy utrzymywać ją w estetycznym stanie. Jak jednak przygotować podłoże do malowania farbą przeznaczoną do elewacji?

Przede wszystkim należy sprawdzić stan tynku. Jeśli tynk jest mocny nie musimy nic poprawiać – jeśli nie, warto skruszyć kawałki, które odpadają, a ubytki uzupełnić. Trzeba jednak uzupełniać je preparatem o takiej samej fakturze jak tynk właściwy, inaczej mogą być widoczne po malowaniu. Tak przygotowany tynk należy dokładnie zmyć. Warto użyć do tego celu gorącej wody, szczotki lub myjki ciśnieniowej (tylko w przypadku mocnych tynków). Następnie całość można również dla pewności zagruntować odpowiednim do tego celu preparatem.

Tak przygotowana powierzchnia jest już gotowa do malowania. Jak najskuteczniej przeprowadzić malowanie tynku, dowiecie się Państwo w jednym z kolejnych artykułów.

Więcej w kategorii: Porady o ścianch i fundamentach

Dodaj komentarz

One thought on “Oddychanie ścian z tapetą

  1. to prawda, potrafi zatrzymać wiele pieniędzy w naszym budżecie :) pod warunkiem, że wykonane przez profesjonalistów i materiałem wysokiej jakości, a na rynku niestety mnóstwo materiałów o jakości jakże wątpliwej! Chociaż ostatnio w wyboraku czytałem, że to ma się zmienić! a producenci np styropianu mają być zobowiązani do niezapowiedzianych kontroli. Aktualnie chyba niewiele firm ma certyfikaty jakościowe wystawiane przez ITB,
    w branży materiałów do ocieplenia to na pewno liderzy branży Rockwool i Termo Organika, ale to chyba na tyle.