Oddychanie ścian z tapetą

26.04.2012

Oddychanie ścian, w dobie modnego ekologicznego budowania domu pojawiają się coraz częściej pytania o rzeczy, które do tej pory były mniej ważne. Dotychczas interesowali się nimi z reguły osoby dbające o najmniejszy nawet szczegół w swoim domu, dziś robi to niemal każda osoba budująca dom.

Popularne oddychanie ścian, to nic innego jak jej zdolność przepuszczania powietrza i wilgoci. Często chcąc skorzystać z tapet zadajemy sobie pytanie czy takie ozdobienie ścian nie wpłynie na jej oddychanie. Czy w domu nie zacznie po ścianie lać się woda, czy nie wda się do naszych pokoi wilgoć, pleśń i grzyb. Nic bardziej mylnego.

Jeśli za wszelką cenę chcemy mieć świadomość, że ściana z tapetą oddycha wybierzmy tapet papierową. Najlepiej spełni swoją rolę. Ściana nie będzie oddychała natomiast po zastosowaniu tapet winylowej.

Nie dajmy sobie jednak wmówić, że jedna, dwie lub trzy oklejone tapetą ściany są przyczyną wychodzenia wilgoci w domu. Nawet zastosowanie tapet winylowych jest dla nas oraz dla naszych ścian całkowicie bezpieczne.

Więcej w kategorii: Porady o ścianch i fundamentach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Oddychanie ścian z tapetą

  1. to prawda, potrafi zatrzymać wiele pieniędzy w naszym budżecie :) pod warunkiem, że wykonane przez profesjonalistów i materiałem wysokiej jakości, a na rynku niestety mnóstwo materiałów o jakości jakże wątpliwej! Chociaż ostatnio w wyboraku czytałem, że to ma się zmienić! a producenci np styropianu mają być zobowiązani do niezapowiedzianych kontroli. Aktualnie chyba niewiele firm ma certyfikaty jakościowe wystawiane przez ITB,
    w branży materiałów do ocieplenia to na pewno liderzy branży Rockwool i Termo Organika, ale to chyba na tyle.