Co to jest Moc RMS?

29.04.2012

Moc RMS (z ang. Root Mean Square) jest jednym z parametrów głośników i wzmacniaczy, czyli ogólnie mówiąc sprzętu grającego, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. W przeciwieństwie do mocy PMPO, która jest mocą chwilową i z reguły osiąga ogromne wartości, moc RMS nazywana jest mocą muzyczną, mocą nominalną. Wyrażona w watach (W) wartość informuje nas, że taką moc oferuje nam sprzęt przez cały czas użytkowania – z utrzymaniem odpowiedniej czystości dźwięku, pracując przy tym bez awarii, przepalenia obwodów czy innych problemów.

Moc RMS najczęściej jest sumowana dla całego zestawu i to dlatego zestaw kina domowego może mieć czasami nawet 200 czy 300 W. Otóż każdy głośnik dysponuje swoją mocą. Jeśli w kolumnie mamy na przykład trzy lub cztery głośniki, a kolumn jest 5 plus głośnik niskotonowy – wtedy moc zestawu może być naprawdę spora. Co najważniejsze – jest to jednak moc efektywna, a nie zwykły chwyt marketingowy tak, jak w przypadku mocy PMPO.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.