Czy cyklinowanie podłogi możemy zrobić samemu?

21.04.2012

Mając podłogę parkietową, mozaikę czy zbudowaną z desek podłogowych co jakiś czas (mniej więcej co 10-15 lat) jesteśmy zmuszeni do tego, by przeprowadzić cyklinowanie podłogi. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w tej usłudze, jednak koszty potrafią być znaczne. Na przykład cyklinowanie pomieszczenia o wielkości 25 metrów kwadratowych kosztuje około 500-750 złotych. Czy warto jednak robić to samodzielnie? Ile to kosztuje?

Wypożyczenie cyklinarki kosztuje od 40 złotych za 4 godziny, oczywiście w zależności od regionu Polski. Do tego musimy oczywiście kupić materiały – papier ścierny – około 20 czasami nawet więcej arkuszy. Całość powinna zamknąć się w 150 złotych (przy 8 godz. cyklinowania wraz z transportem urządzenia) dodatkowo musimy oczywiście kupić lakier i ewentualnie bejcę. Koszta dalej wzrastają, jednak nigdy nie dojdą do poziomu oferowanego przez firmy. Jeśli więc mamy troszkę czasu warto zrobić to samemu – nie jest to trudne, a pozwala zaoszczędzić ponad 50% ceny.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.