Jak usunąć plamę po winie na dywanie?

29.04.2012

Wino potrafi być przyczyną jednych z najbardziej denerwujących i trudnych do usunięcia plam. Niestety często nam się przytrafiających. Przyczyn może być kilka – nieumiejętne otwieranie, przewrócenie chybotliwych przecież kieliszków czy zwykły przypadek. Niezależnie od tego, co się stało, zwykłym szamponem czy płynem do naczyń nie usuniemy plamy po winie.

Najlepiej z winem radzi sobie ocet (tym razem nie amoniak). Należy go rozrobić z wodą pół na pół i przy pomocy gąbki lub miękkiej szmatki wcierać w plamę. Następnie plamę można już usuwać standardowym szamponem.

Jest to jedyna i najskuteczniejsza domowa metoda na usuwanie plam po winie. Nie tylko dotyczy ona dywanów, ale również innych tkanin. Obrusów, obić tapicerskich foteli czy kanapy, także wszystkich rodzajów tkanin używanych do produkcji ubrań. Ocet z wodą usunie każdego rodzaju plamę po winie.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.