Jak usunąć plamy z wody, wina i tłuszczu na politurze

29.04.2012

Jak usunąć plamy po winie, wodzie i tłuszczu z blatu kuchennego politurowanego? Wystarczy zapamiętać kilka prostych, wypróbowanych sposobów.

Plamy po winie i wodzie z blatu z politury najłatwiej usunąć za pomocą oleju lnianego naniesionego korkiem (choćby z butelki po winie) i mocno wcieranego w powierzchnię. Następnie wymagane jest odczekanie około 48 godzin. Po tym czasie możemy zabrać się za polerowanie blatu woskiem przy użyciu delikatnej miękkiej szmatki.

Tłuszcz wydaje się być trudniejszym przeciwnikiem. Plamy świeże powinniśmy usunąć bez trudu. Wystarczy, że posypiemy poplamioną powierzchnię solą i zostawimy na 24 godziny. Po tym czasie nakładamy warstwę wosku i polerujemy miękką szmatką do uzyskania idealnego połysku.

Jeśli jednak musimy walczyć ze starszą plamą warto zaopatrzyć się w trudniej dostępne środki chemiczne (dostępne w sklepach chemicznych) – terpentynę i magnezję (tlenek lub węglan magnezu). Tak przygotowana mieszanina sama wchłonie tłustą plamę. Po jej wyschnięciu po plamach nie powinno być śladu. Dla lepszego efektu można również przetrzeć zaplamione wcześniej miejsce woskiem i wypolerować.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.