Od czego zacząć układanie glazury?

26.04.2012

Często, gdy tylko zdecydujemy się na samodzielne układanie glazury – płytek na ścianach, nie wiemy od czego zacząć. Oczywiście zaczynamy od przygotowania podłoża, zagruntowania itp., jednak od czego zacząć, od której strony, od którego poziomu samo układanie?

Specjaliści zalecają zaczynać układanie od drugiej warstwy patrząc od dołu. Warstwa pierwsza, tzw. cokołowa układana jest na końcu. Poza tym warto zastanowić się przed układaniem nad rozplanowaniem umiejscowienia kolejnych płytek. Szczególnie, że raczej nie unikniemy docinania, a i płytki dekoracyjne w postaci ozdobnych motywów czy specjalnych dekoracyjnych pasków również wymagają od nas wcześniejszego dobrego rozplanowania.

Najczęściej jednak najładniej wygląda zostawienie docinek na bokach ściany. Warto rozplanować je po równo dla każdej strony – stworzą harmonijny i symetryczny obraz. Docinanie można również rozplanować ukrywając je dokładnie za meblami lub sprzętami – szczególnie dotyczy to kuchni, gdzie mamy możliwość ustawienia urządzeń AGD tak, by zasłaniały docinane kafelki.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.