Wykończenie paneli podłogowych

27.04.2012

Panele podłogowe niezależnie od typu, odcienia i jakości wykańcza się na łączeniach ze ścianą za pomocą listew cokołowych. Mocujemy je do ścian za pomocą wkrętów lub specjalnego kleju. Ich wybór jest bardzo szeroki w zależności od zastosowanego materiału, z jakiego są wykonane same panele podłogowe.

Najpopularniejsze są oczywiście listwy drewniane. Dobierając je odpowiednio do naszych paneli stworzymy z obu tych elementów jedną całość. Nie powinno być to trudne – na rynku można kupić listwy właściwie we wszystkich odcieniach drewna – tak tradycyjnych, jak i egzotycznych.

Często spotykane są także listwy z tworzyw sztucznych, które są proste w montażu i również występują w wielu wersjach kolorystycznych. Najlepiej jednak przed zakupem całości, wziąć ze sklepu próbkę i sprawdzić, jak będzie wyglądała w połączeniu z naszymi panelami.

W sprzedaży można również znaleźć listwy aluminiowe, w naturalnym dla aluminium kolorze lub też malowane na różne kolory. Wyglądają elegancko i dostojnie, jednak trzeba powiedzieć, że dobrze komponują się tylko z niektórymi kolorami paneli podłogowych. Warto również przetestować ich wygląd przed zakupem.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa

  1. Dziękuję uratowało mi do du*e :*******************

  2. Niezwykle ciekawa wypowiedź, serdecznie polecam.
    Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś podobnie mocno jak mnie.