Wykończenie paneli podłogowych

27.04.2012

Panele podłogowe niezależnie od typu, odcienia i jakości wykańcza się na łączeniach ze ścianą za pomocą listew cokołowych. Mocujemy je do ścian za pomocą wkrętów lub specjalnego kleju. Ich wybór jest bardzo szeroki w zależności od zastosowanego materiału, z jakiego są wykonane same panele podłogowe.

Najpopularniejsze są oczywiście listwy drewniane. Dobierając je odpowiednio do naszych paneli stworzymy z obu tych elementów jedną całość. Nie powinno być to trudne – na rynku można kupić listwy właściwie we wszystkich odcieniach drewna – tak tradycyjnych, jak i egzotycznych.

Często spotykane są także listwy z tworzyw sztucznych, które są proste w montażu i również występują w wielu wersjach kolorystycznych. Najlepiej jednak przed zakupem całości, wziąć ze sklepu próbkę i sprawdzić, jak będzie wyglądała w połączeniu z naszymi panelami.

W sprzedaży można również znaleźć listwy aluminiowe, w naturalnym dla aluminium kolorze lub też malowane na różne kolory. Wyglądają elegancko i dostojnie, jednak trzeba powiedzieć, że dobrze komponują się tylko z niektórymi kolorami paneli podłogowych. Warto również przetestować ich wygląd przed zakupem.

Więcej w kategorii: Porady o urządzaniu wnętrz

Dodaj komentarz

3 thoughts on “Pomieszczenia ze skosami a ich powierzchnia użytkowa