Bale drewniane z ociepleniem

04.09.2011

Chociaż z zewnątrz nie sposób odróżnić zbudowanej z nich ściany od ściany z litych bali drewnianych, w rzeczywistości nimi nie są. Ukryta w ich wnętrzu warstwa termoizolacyjna zapewnia budynkowi wyjątkowe ocieplenie.

Dom z bali

Dom z bali fot. WZ-Projekt

Ten materiał konstrukcyjny, od niedawna oferowany na rynku, charakteryzuje się dosyć specyficzną konstrukcją. Bale to tak naprawdę dwa korytka o kształcie półbala lub deski,

między którymi umieszczona jest na stałe gruba warstwa termoizolacji z pianki poliuretanowej (tak ocieplone bale dają dużo lepszą izolację cieplną niż tradycyjne). Elementy spięte są ze sobą drewnianymi przekładkami, a półbale na krańcach mają drewniane dekle.

 

 

Oferowane są także bale jednostronne, przeznaczone do wykańczanie ścian od wewnątrz.

Zaletą tej technologii jest niewątpliwa łatwość jej zastosowania i szybkość budowy konstrukcji. Bale układa się jeden na drugim (jak klocki) i łączy za pomocą metalowych szpil. Ściany działowe można robić w konstrukcji szkieletowej. Budowa nie wymaga stosowania ciężkiego sprzętu.

Więcej w kategorii: Przed budową

Dom z bali

Dom z bali

Dom z bali – naturalność zawsze pociąga ludzi. Przede wszystkich tych, którzy dosyć mają wszelkiego…

więcej

Słoneczny dom

okna na strychu

Brak światła jest szkodliwy dla naszego samopoczucia i zdrowia. Ekologiczny dom, powinien więc wykorzystywać w…

więcej

Domy kanadyjskie

Dom kanadyjski

Do niedawna, porównując domy murowane z domami, których konstrukcja opiera się na szkielecie drewnianym, można…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

4 thoughts on “Domy kanadyjskie

  1. O tym, że ważny jest kolor ścian wiem z doświadczenia. W tym roku z żoną postanowiliśmy zaeksperymentować i pomalowaliśmy ściany farbą satynową (nową Śnieżką). Efekt? Po prostu oszałamiający. W pokoju optycznie zrobiło znacznie jaśniej i przyjemniej 😉

  2. Ostatnio wytknęłam mężowi, że w jego garażu jest wszystko i nic, w dodatku panuje straszny bałagan. Chyba wziął to sobie do serca, bo od tygodnia robi porządek i nie może skończyć :)

  3. Nic dziwnego, że domy z bali zyskują na popularności. Są po prostu świetne, przytulne, naturalne i ładnie wyglądają. Sama chcę taki wybudować :)

  4. Dobry wpis, treściwy i dzięki temu można wiele się z
    niego dowiedzieć :)