Dekoracje wielkanocne

24.03.2013

Dekoracje wielkanocne wykonane z żywych kwiatów, skorupek jajek i gałęzi brzozowych, łączone z naturalnymi materiałami to prawdziwy hit sezonu w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Wielkanoc to święto wiosny, odradzającego się życia i radości. Każdy z nas chciałby te wiosenne święto było wyjątkowe, piękne i pełne energii odradzającej się przyrody.

stól wielkanocny w tonacji zielonej

Tymczasem nie tak łatwo wymyślić i zrealizować świąteczną stylizację mieszkania. Często wspomagamy się gotowymi elementami dekoracji dostępnymi w sklepach i uzupełniamy je własnymi dodatkami. I tu rodzi się pewien dylemat.

Co roku mam wrażenie, że w większości dekoracje wielkanocne, dostępne w sklepach są zbyt kolorowe a ich estetyka balansuje na granicy kiczu i jarmarczności. Ten wszechobecny plastik, ten nadmiar pasków, kwiatków i piórek już dawno zatracił walor ludyczności.

We wnętrzarskich magazynach i na stronach projektantów zajmujących się florystyką, zauważamy z zaskoczeniem, że moda idzie w zupełnie innym kierunku, w kierunku naturalności. Światowym trendem jest bazowanie na inspiracjach czerpanych z natury. Na tym tle kupnych pisanek i sztucznych kwiatków, dekoracje wielkanocne, bazujące na kompozycjach roślinnych, wypadają wręcz rewelacyjnie.

Co ciekawe wiele z pomysłów, które możemy podpatrzyć w czasopismach zajmujących się aranżacją wnętrz, wcale nie jest trudna do wykonania.

Wystarczy w dekoracyjnych doniczkach umieścić pąki rozkwitających żonkili, hiacyntów czy tulipanów i rozstawić je na świątecznie nakrytym stole. Odpowiednio dobrane, kolorystycznie – obrus i serwetki, umiejętnie połączone z piękną, najlepiej prostą i gładką porcelaną, wspaniale korespondują z surowymi gałązkami brzozy. Wystarczy rozłożyć je na obrusie pośród nakryć. Zaaranżowanie przestrzeni, nie powinno jednak ograniczać się jedynie do  wielkanocnego stołu.

Wiele roślin cebulowych dobrze znosi uprawę w doniczkach. Nie ma nic bardziej urokliwego niż dekoracje wielkanocne z bujnie kwitnących czy ledwie rozwijających swe pąki kwiatów,  w porcelanowych pojemnikach.

Jednobarwne hiacynty posadzone w prostych białych doniczkach i ustawione po trzy na parapecie, tworzą efektowną i delikatnie pachnącą ozdobę okna. Każdy, kto odwiedzi wasz dom będzie oczarowany widząc tak nietypowe, samodzielnie wykonane dekoracje wielkanocne.

Więcej w kategorii: Dekoracje

Dekoracje wielkanocne

stól wielkanocny w tonacji zielonej

Dekoracje wielkanocne wykonane z żywych kwiatów, skorupek jajek i gałęzi brzozowych, łączone z naturalnymi materiałami…

więcej

Taca

taca

Tace nie tylko pomagają nam przy noszeniu. Nie jest ich jedną zaletą to, że nałożymy…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>