Tapeta w łazience

26.02.2013

Czy płytki to jedyne rozwiązanie na ściany w łazience? Czy poza płytkami pozostaje nam już tylko farba? Oczywiście, że nie. Łazienka to także drewno, tapeta, tynki. Tapeta w łazience, odporna na wilgoć i ścieranie, wykonana z wytrzymałych surowców, ma obecnie wielu zwolenników.

Idealnym pomysłem na ściany jest tapeta w łazience wykonana z winylu. Dzięki wierzchniej warstwie winylu taka właśnie tapeta jest odporna na wilgoć, wymaga jednak położenia na bardzo równym podłożu. Kolejne jej zalety to możliwość szorowania i mycia, maskowanie nieznacznych nierówności ścian oraz optyczne rozjaśnienie pomieszczenia dzięki błyszczącej powłoce wierzchniej.

tapeta w nowoczesnej łazience

Kolejną nowością  jest tapeta w łazience  wykonana z włókna szklanego, niezwykle trwała i wytrzymała. Taką tapetę można zastosować na betonie, tynku, popularnych regipsach, płytach wiórowych, drewnie, metalu oraz różnego rodzaju tworzywach sztucznych.

Jeśli powyższe możliwości nie przekonują Was do zastosowania na ścianach łazienkowych tapety, być może przekona was rauhfaser. Tapeta w łazience o tej właśnie nazwie składa się z dwóch lub trzech warstw papieru, między którymi znajdują się wiórki drzewne. Można ją zastosować w łazience pod warunkiem, że zostanie pokryta wodoodporną, zmywalną farbą. Rauhfaser świetnie pokryje nierówności, a także utworzy na ścianie interesującą, chropowatą fakturę.

Więcej w kategorii: Wykończenia ścian

Wiertarki

wiertarka

Niezależnie od tego, czy lubimy pracować w domu czy nie, czy jesteśmy urodzonymi majsterkowiczami, czy…

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

One thought on “Fuga jaką wybrać i jak fugować?

  1. śnieżka Eco jest przeznaczona dla alergików, wiem bo moja babcia jak się okazało, po tylu latach jest uczulona na farbę…