Urządzanie salonu – kino domowe

09.11.2011

Kino domowe może mieć już każdy. Dawno minęły te czasy gdzie mieliśmy tylko do dyspozycji kilka programów telewizyjnych i oglądaliśmy je w telewizorach czarno-białych.

Bardzo często ludzie spotykali się grupkami, gdyż nie każdy posiadał w starych czasach odbiornik telewizyjny. Telewizja była taką odskocznią od obowiązków codziennych i problemów ludzkich. W dzisiejszych czasach, kiedy ludzie są zabiegani nie maja zbył wiele czasu na oglądanie telewizji. Bardzo często korzystamy z kin, gdzie można obejrzeć różnego rodzaju filmy. Najczęściej są to nowości, którymi kina nas przyciągają. Poza tym, efekty specjalne są nieprzecenione.

Kino domowe fot. Audio Home

Kino domowe fot. Audio Home

Kiedy jednak nie mamy ochoty na wyjścia z domu możemy pozostać w nim i również w świetnej atmosferze obejrzeć dany film. A nowości, które są w kinach bardzo szybko wychodzą na DVD. Wystarczy mieć tylko tak popularne w dzisiejszych czasach kino domowe, zainstalować go by oglądając seans i poczuć się jak w prawdziwym kinie. W dzisiejszych czasach i przy nowoczesnym sprzęcie i technice nie jesteśmy w stanie zadowolić się tylko i wyłącznie telewizorem. Teraz liczy się dla nas komfort, który przynosi nam i naszej rodzinie relaks oraz niezapomniane wrażenie po ciężkim dniu.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście, kiedy mamy w swoim domu oddzielny pokój czy pomieszczenie, gdzie możemy stworzyć tak zwane swoje kino domowe. Wtedy możemy poczuć się jak w prawdziwym kinie zajadając się chipsami czy pijąc kawę. Natomiast, jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto zdecydować się na instalacje takiego kina w salonie czy pokoju dziennym. Jest to również odzwierciedlenie prawdziwego kina.

Kino domowe fot. Audio Home

Kino domowe fot. Audio Home

Montując kino domowe i telewizor w naszym pokoju czy salonie musimy dobrze to zaplanować, by nie zatracić funkcji tego pomieszczenia. Również ważną sprawą jest znajomość instalacji sprzętu audio/video. Gdy na przykład stawiamy dom to warto już wcześniej zaplanować pomieszczenie na kino domowe, a wszystko po to, by było komfortowo i funkcjonalnie. Bardzo ważną rzeczą, w takim pomieszczeniu z kinem domowym, jest akustyka. Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepsze są pomieszczenia prostokątne, gdzie akustyka będzie najlepsza. Ważne jest także rozstawienie w pomieszczeniu naszych głośników.

W każdym pokoju mamy okna. Pamiętajmy o tym, żeby dobrze je zaciemnić poprzez założenie rolet lub żaluzji. Nie mniej ważnym elementem jest oświetlenie. Kiedy nasze kino domowe jest w pomieszczeniu wielofunkcyjnym, takim jak pokój dzienny czy salon, warto zadbać o regulację intensywności oświetlenia. Chodzi tutaj o to, że gdy na przykład jemy obiad, kolacje czy przyjmujemy gości, potrzebujemy więcej światła.  Natomiast, gdy oglądamy seans musimy zmniejszyć jego intensywność, co pozwala nam wprowadzić się klimat i nie przeszkadza przy oglądaniu.

Wraz z nowoczesną techniką sprzętu Hi-Fi idą w parze meble, które są specjalnie przystosowane do naszego sprzętu. Producenci mebli oferują takie rozwiązania, które pozwalają wyeksponować nam sprzęt. Robione są na przykład specjalne półki, które są przystosowane na płyty z filmami czy z muzyką. Najlepszy efekt będzie, kiedy zakupimy te najnowocześniejsze wykonane z elementami szkła i aluminium.  Możemy również postawić z boku szklane witryny czy słupki. Pomyślmy także o wygodnej kanapie czy sofie. Najlepiej żeby była wielofunkcyjna, z możliwością regulacji, ponieważ inaczej będziemy siedzieć jedząc posiłek czy pijąc kawę, a inaczej oglądając. Oczywiście najlepiej, żeby była nowoczesna i stylowa.

Dobrze zastanówmy się również nad kolorem naszego pomieszczenia, który będzie komponował się z całą reszta. Reasumując, kiedy mamy dobry sprzęt, który jest dobrze rozmieszczony, nagłośnienie, wygodę oglądania, przystosowane pomieszczenie, odpowiednie oświetlenie, klimat pokoju, pozostaje nam tylko relaks i rozrywka z całą rodziną.

Więcej w kategorii: Wyposażenie wnętrz

Dodaj komentarz